22.01.2021 - Hastane Tv - Sağlık Rehberiniz
Hastane Tv

Burun Estetiği

[embedyt]http://www.youtube.com/watch?v=sdtuuOJNS3E[/embedyt]

Burun Estetiği
Kişinin burnu ile ilgili problemlerini ve beklentilerini doktoruna tam olarak ifade etmesi ameliyatın başarılı olması için oldukça önem taşımaktadır. Bundan dolayı, gerek ilk muayenede gerekse operasyon öncesi görüşmede burun ile ilgili sorunların ve beklentilerin açık şekilde konuşulması cerrahın ameliyat planını belirlemesinde yol gösterici olacaktır. Estetik burun ameliyatlarının sonucunu etkileyen birden fazla kriter vardır. İnce derili ve çok büyük olmayan burunlarda alınan sonuçlar, kalın, yağlı derili ve çok büyük burunlara göre daha başarılıdır. Burun ameliyatları en erken yapılma yaşı genç kızlar için 15, erkekler içinse 16-17 yaş civarıdır. Geçirilmiş burun ameliyatı yeni yapılacak rinoplastinin zorluk derecesini artırır.
Estetik burun ameliyatı için kliniğimize başvuran hastaların nasıl burun istediği ve neden istediği karşılıklı konuşma ve soru-cevaplarla anlaşılmaya çalışılır. Sonrasında burun içi ve dışı ayrıntılı şekilde muayene edilir. Değişik açılardan dijital kamera elde edilen fotoğraflar üzerinde bilgisayar ortamında çalışmalar yapılarak kişinin ameliyat sonrasında sahip olacağı burun hakkında kabaca fikir sahibi olması sağlanır. Bilgisayarlı yüz analizine hastada aktif olarak katılır.
Estetik burun ameliyatlarında standart olarak herkese aynı cerrahi teknikle işlem yapılmaz. Örneğin, daha önce ameliyat geçirmiş veya çok eğri olan burunlarda açık rinoplasti tekniğini uygularız. Daha basit olan burunlarda ise diğer klasik yöntemlerden birini seçeriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ