15.01.2021 - Hastane Tv - Sağlık Rehberiniz
Hastane Tv

Boyun Bölgesi Yaşı Ele Veriyor

Boyun estetiğinin önemini vurgulayan Op. Dr. Bülent Cihantimur, bu bölgenin kişinin yaşını ele verdiğini söyledi.

Boyun estetiğinin önemini vurgulayan Op. Dr. Bülent Cihantimur, bu bölgenin kişinin yaşını ele verdiğini söyledi.

Yüz estetiğinin tamamlayıcı bir unsuru olan boyun bölgesi, en fazla ihmal edilen alanların başında geliyor ve bu bölge kişinin yaşını ele veriyor. Estetik International Sağlık Grubu kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur, “Gergin, taze ve canlı bir yüz yapısı her zaman genç bir yüzde gördüğümüz unsurlardır, estetik cerrahi ve medikal uygulamalarla bu tazeliğin devamını sağlayabiliyoruz fakat çoğu insan boynundaki yıpranmayı ihmal ediyor, görmezden geliyor, sadece yüzüne odaklanıyor. Oysaki boyun, yüzün devamıdır, ayrı düşünülemez ve ihmal edildiğinde ise apaçık yaşı ele verir” şeklinde konuştu.

BOYUN YÜZLE EŞ ZAMANLI YAŞLANIR

Yüzdeki yaşlanma belirtileriyle eş zamanlı bir şekilde form kaybına uğrayan boyun bölgesinde karşılaşılan sorunları anlatan Op. Dr. Bülent Cihantimur, “Boyun bölgesinde en fazla karşılaşılan sorun gıdı oluşumudur. Gıdı zaman içinde sarkar, boyun cilt yapısında form kayıpları oluşur. Bazı boyunlarda özellikle genetik alt yapıdan gelen ve hatta daha genç yaşlarda da rastlayabileceğimiz, platysma batlarının aşırı çıkıklığını gözlemleriz. Yukarıdan aşağı doğru inen bu bantlar ve az evvel saydığım boyun deformiteleri, kişi yüzüne ne yaptırırsa yaptırsın, ne kadar gergin ve canlı bir yüze sahip olursa olsun, illaki bu güzelliğe gölge düşüren unsurlardır. İşte bu sebeple, boyun bölgesi mutlaka yüz estetiğine dahil edilmelidir” açıklamasında bulundu.

BOYUN ESTETİĞİNE CİHANTİMUR YAĞ TRANSFERİ VE ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ

İşlemin kısa süre içinde gerçekleştirildiğini ve son derece doğal, kesi yapılmadan, mikro girişlerle yapıldığının altını çizen Bülent Cihantimur, “Boyunda beliren bu yaşlılık göstergesi sorunlarını ortadan kaldırmak için kliniklerimizde Örümcek Ağı Estetiğinden ve soyadımla anılan Cihantimur Yağ Transfer sisteminden faydalanıyoruz. Örümcek Ağı Estetiği ile gerginlik, yerçekimine karşı direnç ve cilt yapısına canlılık kazandırırken, Cihantimur Yağ Transferi ile gıdıdaki yağı, kök hücreden zengin hale getirerek, çıkık bantların üzerine ince bir hat şeklinde enjekte ediyoruz. Bu teknikle bantlar gözükmeden, pürüzsüz, gergin ve genç bir boyun yapısı elde etmek mümkün oluyor. Kök hücrenin verdiği çabuk iyileştirme avantajı ise, hastamıza son derece konforlu bir iyileşme süreci yaşatıyor” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: İHA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ