16.01.2021 - Hastane Tv - Sağlık Rehberiniz
Hastane Tv

Zayıflamada Yepyeni Trend!

Uzman Estetisyen Sevcan Davaz, zayıflamada yeni trend Pole dansının kısa sürede kişinin çok fazla miktarda kalori yakmasına sebep olan eğlenceli bir dans…

Uzman Estetisyen Sevcan Davaz, zayıflamada yeni trend Pole dansının kısa sürede kişinin çok fazla miktarda kalori yakmasına sebep olan eğlenceli bir dans türü olduğunu söyledi. Davaz, “Direk dansı ile hem fazla kilolardan kurtulmak hem de vücuttaki tüm kas gruplarını aynı anda çalıştırdığı için sımsıkı bir vücuda sahip olmak artık mümkün” diye konuştu.

Endorfin Güzellik ve Spor Merkezi İşletme Müdürü Uzman Estetisyen Sevcan Davaz; zayıflamanın yeni trendi olan pole dans konusunda çarpıcı bilgiler verdi.

Uzman Estetisyen Sevcan Davaz, “Pole dans 1980’li yılların başlarında striptiz dansı olarak insanların akıllarında kalan, direk üzerinde çeşitli akrobasi hareketleriyle yapılan, dişiliği ön plana çıkaran bir dans türüdür. Herkes için uygundur. Herhangi yaş ya da kilo sınırlaması yok. Sizin yaş ve kilo durumunuzu göz önüne alarak bir program hazırlıyoruz. İlk başlarda ben bunu asla yapamam diyen ögrencilerimiz bile 3 ayın sonunda geldikleri noktaya inanamıyorlar. Olmaz diye birsey yok sadece kendinize güvenin. İlk başta direk dansı denilince akla striptiz geliyor. Fakat direk dansı tüm dünyada hem fit olmak için hem eğlenmek için tercih edilen bir dans türüdür” diye konuştu.

Pole dansın filmlerde striptiz sahneleri ile zihinlere kazındığı için özellikle Türk toplumunda çekincelere yol açtığını dile getiren Uzman Estetisyen Sevcan Davaz, daha sonra şunları söyledi; “Direk dansı aslında bir spor. Hem de ağır bir spor. Hızlı kalori yakmak için ideal. Herkes için de uygun. Türkiye’de pole dans henüz çok yeni olduğu için insanların aklına hemen erotizm geliyor. Halbuki striptiz dans ile pole dansı ikisi de birbirinden ayrı danslardır. Striptiz dansında soyunarak dans etmek esastır. Pole dansta ise esneme kardio ağırlıklı olarak vücudumuzun tüm kaslarını calıştırıp fitlik sağlayan spor amaçlı eğlenceli özellikle de kadınların haz duydukları bir danstır. Spor amaclı ama estetik… Her kadın seksi görünmek ister. Bu yüzden derslerde yüksek topuk giyerek kendilerini daha iyi hissetmelerini de istiyoruz.

POLE DANSLA KİLO VERMEK MÜMKÜN MÜ? ORTALAMA 1 DERSTE KAÇ KALORİ YAKMAK MÜMKÜN?

Pole dans esasen zorlayıcı bir spor. Tüm bu sebeplerden dolayı hızla kilo vermek, bir yandan da eğlenmek isteyenler pole dansa yöneliyor… Sadece 1 saatlik derste 500-600 kalori yakmak mümkün. Bu da ciddi bir kalori miktarı. Hal böyle olunca hem hızlıca eğlenerek kilo veriyorsunuz hem de özel hayatınızı hareketlendirecek bir dans öğrenip kendinize olan güveniniz daha da artmış oluyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ