24.01.2021 - Hastane Tv - Sağlık Rehberiniz
Hastane Tv

Sağlık Turizminin Aktörleri İstanbul’da Buluşacak

7. Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi yarın Silence İstanbul Hotel

7. Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi yarın Silence İstanbul Hotel & Kongre Merkezi’nde başlıyor. Kongrenin ana teması “Sağlık Turizminde Destinasyon Oluşturulması ve Yönetimi” olacak.

Hızla ilerleyen sektörün aktörlerini İstanbul’da buluşturacak ve bu alandaki fırsatları değerlendirme platformu niteliği taşıyacak kongrede, Türkiye’nin dünya sağlık turizmi pastasından daha fazla pay alması için yapılması gerekenler de ele alınacak. Türkiye’de sağlık turizmi destinasyonların oluşturulması ve bütüncül pazarlanması konusunda vizyon ve sinerji oluşturması amaçlanan kongrede, dünyada başarılı olmuş destinasyonlar değerlendirilecek ve Türkiye için neler yapılması gerektiği masaya yatırılacak.

B2B İLE YENİ İŞ FIRSATLARI SUNULACAK

Kongre, sektöre yatırım yapan kuruluşlara yepyeni fırsatlar oluşturması adına önemli bir buluşma noktası da olacak. 20 ülkenin sağlık bakanı veya üst düzey bürokrat düzeyinde temsil edileceği kongreye, Türkiye ve komşu ülkeler ile Avrupa, Balkanlar, Kuzey Afrika, Ortadoğu, Orta Asya ve Rusya’dan sağlık turizmi hizmet sunucuları, hasta gönderme potansiyeline sahip doktorlar ve aracı kuruluş temsilcilerinden oluşan alım heyetleri katılacak.

Katılımcılar B2B (Business to Business) formatında buluşturularak tanıtım-pazarlama faaliyetleri ve iş görüşmeleri gerçekleştirilecek. Bu alandaki tüm kesimleri “2023 vizyonu” kapsamında bir araya getirecek olan kongre, Türkiye’nin sağlık turizmi altyapısını, hizmet kalitesini tanıtmak ve sektörün potansiyelini ortaya koymak konularında önemli bir adım olacak. Kongre kapsamında, sağlık turizmi alanında markalaşma, dünya çapında kaliteli destinasyon oluşturulması, kaliteli hizmet, kalite garantisi, uygun maliyet, ve “üçüncü dünya fiyatına, birinci dünya kalitesinde hizmet” fırsatlarının ve olanaklarının oluşturulması pratik örneklerle ele alınacak, yeni oluşumlara kapı aralanacak.

İletişim ve ulaşım alanındaki gelişmeler, globalleşen dünyada belli bir anlaşma çerçevesinde, isteğe bağlı olarak tıbbi personel mobilizasyonun sağlanması da bu kongre sayesinde reel olarak uygulanabilirlik fırsatı bulacak. Kongrede katılımcılar ve paydaşlar, uygun maliyetle kaliteli hizmetlerin alımının nasıl sağlanacağı konusunu da ele alacaklar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ